Peygamberimize Dair Yazılar


Hazreti Peygamber ve Kur'an
Peygamberimiz ve Ashabı nasıl Kur'an okurlardı? Kur'an okumanın ve öğretmenin faziletleri nelerdir? Kur'andaki sureleri okumanın faziletleri hakkında bilgiler... Kur'an okumanın adabı.
Bir Güneş'imi, bir babamı, bir de terliğimi bırakmıştım geldiğim yerde.
Bir ilkbahar gününde, güller gibi kokan Medine'de dünyaya gözlerimi açmışım. Doğduğum hastahane, Ravza'nın hemen yanı başında olduğu için, duyduğum ilk koku, Sen'in bahçenin gül kokuları olmuş. Babam gelip de, daha kulağıma ezan okumadan, kulaklarım mescidinin ezan sesiyle şereflenmiş. Kırk günlük olduğumda ilk ziyaretimi de Hâne-i Saadet'ine yapmışım. Hemen hemen yaptığım her ilkte, Sen varsın. Daha konuşmayı öğrenmeden, Sen'i sevmeyi öğrenmişim....
Naat
Ya Rasulallah kalbim titrerken sensizlikten Bir kerecik nazar et sızlayan yüreğime Hazan vurmuş, târumar bahçedir bu ruh, bu ten Fer ver nefesin ile kalbimin ışığına Ya Rasulallah kalbim titrerken sensizlikten
Hazreti Aişe'nin Dilinden En Sevgili
Herkes sevgiliyi anlatır. Ama leylaya mecnunun gözü ile bakmayanlar onda bir şey göremezler. Sözlerine “Aişe binti Ebubekir Habibetü Habîbullah” (Ebubekir Kızı Aişe, Habibullahın Sevgilisi) diye başlayan mü’minlerin annesinden “En Sevgiliyi” dinleyelim.
İnsanlığın Zirve Noktası, Eşsiz Örnek Hazreti Muhammed (asm)
Bir kitap ne kadar güzel olursa olsun, eğer onu ders verip öğreten bir muallimi yok ise, yeterince anlaşılamaz. Okuyucular açısından anlaşılmayan bir kitabın boş bir kâğıttan farkı yoktur. O halde-insanların ruhî ve fikrî açıdan olgunlaşmasını sağlayacak olan- kâinat kitabının varlığının sırlarını açacak, bu kitabın telif edilmesinin hikmetlerini anlatacak, Kutsî müellifinin maksatlarını ders verecek muallimlere ihtiyaç vardır. Onun için her peygamber bir muallimdir, Hz. Muhammed (a.s.) ise, bu seçkin muallimlerin en mükemmeli ve en büyüğüdür.
Her Hafta Bir Dua
Her pazartesi sizlere Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in günlük hayatta okuduğu dua veya zikirlerden birisini göndereceğiz. Her hafta gelen dua veya zikir cümlesini ezberlerseniz bir yıl sonra -inşallah- sünnet olan 52 dua ve zikir hadisi ezberlemiş olacaksınız. Bu uygulama sizlerin her gün onlarca sünnetle ve yüzlerce defa dua/zikirle meşgul olmanızı sağlayacaktır.
Kur'an'da ve Hz. Muhammed'in Sünnetinde Namaz
İslâm dininin ibadet esaslarından birincisi olan ve düşman karşısında bile bulunulsa vaktinde kılınması gereken; yaratılışımızın gayesi bulunan namaz; Yüce Yaratanımızı zikretmek, anmak üzere her türlü kötülüklerden geri durmak için kılınır.
Kur’ân Bize Yeter Deyip İbadeti Terkedenler
Sözünü edeceğimiz kişiler Kur’ân’a iman eden ancak tuttukları yol ile İslâm’ın yaşanmasına, hayata mal olmasına bilmeden de olsa zarar veren bir kesim. Her menfi hareketin arkasında bir ecnebi parmağı aramak herkesin hemen aklına gelen öncelikli şık. Ama, sözünü edeceğimiz kimseler ecnebilere alet olmaktan çok, onları bilmeyerek sevindiren cinsten.
"Muhammed: Allah'ın Elçisi" Sinema Filmi Hakkında
İranlı yönetmen Mecidi’nin yönettiği, Peygamber Efendimiz'in (sav) hayatının daha çok çocukluğuna dair kısa bir kesitini canlandırmak için hazırlanan ‘Muhammed: Allah'ın Elçisi’ isimli sinema filmi, gösterime girdiğinden bu yana, kısa süre içinde hakkında çok fazla şey söylendi. Bizler de Resulullah.org sitesi olarak filmi birkaç açıdan değerlendirip siz ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.
Allah Kitabı'nda, Resulullah'ın Sünnetine Uymayı Farz Kılmıştır
Kur'an, Resulullah'ın Sünnetine Uymamızı Emrediyor

   

-->