Zor Bir Duruma Maruz Kaldığında

Başına bir dert gelen kimse, ezanı kollar, müezzinin dediklerini tekrarlar ve sonra şöyle dua yapar: "Ey icabet edilen bu gerçek davetin Rabbi olan Allahım, hak davet ve takva kelimesi üzerinde bizi yaşat; yine onun üzerinde öldür ve dirilt. Bizi, diriler olarak da, ölüler olarak da bu (davete) uyanların hayırlılarından eyle".
Yazar: 

Yorumlar


selamun aleykum hocam bunu

selamun aleykum hocam bunu uygulamak için gayret ediyoruz ALLAH razı olsun kafama takılan birşey var müezzin "hayyalessalah" ve "hayyalelfelah" dediğinde de bu lafızları tekrar mı edeceğiz yoksa "la havle vela kuvvete illa billah" zikrinimi okuyacağız bir de bu hadis-i şerifmidir hocam..

aleyküm selam, bu bir

aleyküm selam, bu bir hadistir. "hayyalessalah" ve "hayyalelfelah" dediğinde siz "la havle vela kuvvete illa billah" diyeceksiniz.

Allah razı olsun bire bir

Allah razı olsun bire bir aynısını uygulamıştım inşallah artık "la havle vela kuvvete illa billah" diyerek devam ederiz bir de borç için yaptığım bir zikirdi hocam bir mahsuru varmısır?

Siz sünnet olduğu ve

Siz sünnet olduğu ve Peygamberimiz (sav) tavsiye ettiği için, Allah rızası için ibadet niyetiyle yapın. Siz talep etmediğiniz halde Rabbim sıkıntılarınızı da borçlarınızı da bertaraf edecektir inşaAllah. Allah kabul etsin.

   

-->