Hakkımızda

Öncelikle, O En Büyük Muallim olan Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhissalatu vesselama ümmet eden Cenab-ı Mün'im-i Kerimimize hadd ve hesaba gelmez hamd-u senalar olsun.

Doğarken "Ümmeti Ümmeti" diye şefkatini dile getiren ve Kur'an' da Cenab-ı Mevlamızın "Size kendi aranızdan öyle bir Peygamber geldi ki zahmete uğramanız ona ağır gelir. Kalbi üstünüze titrer, müminlere karşı pek şefkatli ve merhametlidir." diye tarif buyurduğu Efendimize, canlı ve cansız varlıkların sayısı adedince salat ve selam olsun.

O' nu bize anlatıp her asrı naklettikleri nurlar ile aydınlatan, Allah Resulunun arkadaşları olan; ana, baba, evlat ve canlarını bu uğurda feda eden O' nun neslinden gelenlere ve Ashabına milyonlarca selam olsun...

Kalplerin kesafete uğratılmaya çalışıldığı bu ahirzamanda yeniden elimizden tutup O' nun yoluna bizleri dahil edenlere, O'nun izinden gidip sünnetini hayatlarına rehber edenlere, adı anılınca gözleri dolanlara ve O'na salat-ü selam getirenlere selam olsun...

Sitemiz her ne kadar layık olmasa da Kâinatın Efendisi, Mahlukatın En Şereflisi Efendimiz Hz. Muhammed Aleyhissalatu Vesselam'a ithafen 2005 senesinde bir mevlid kandili gecesi yayına sunulmuşdu. Amacımız Sevgililer Sevgilisi Efendimizin (asm) alemlere rahmet kaynağı olan mesajını sizlere ulaştırmaktı. Hamdolsun geçen zaman zarfında hergün binlerce Peygamber Aşığına bu mesajı ulaştırmak nasip oldu. Hem sitemizde Efendimizi (asm) anlatan metinlerle hem de on bini aşan üye sayısının bulunduğu günlük hadis grubumuzla o günden bu güne kesintisiz hizmet verdik.

2011 itibariyle de kutlu doğum haftasında sunulmak üzere sitemizi yenilemeye karar verdik. Bu gaye kurduğumuz ekibimizle, alanında uzman yazar ve akademisyenlerin katkılarıyla birkaç aylık yoğun bir çalışmanın neticesinde sitemizin tasarımını ve içeriğini tamamen yenileyerek yeniden istifadenize sunduk.

Bizim hakkımızda daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

* * *

Teşekkür

Sitemizin büyük kısmında eserlerini kaynak eser olarak kullandığımız Üstad Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerini rahmetle ve şükranla anıyoruz.

Aynı şekilde sitemizde yine baş müracaat kaynağı olarak kullandığımız eserlerin yazarları olan büyük İslam alimi Mustafa Asım Köksal ve Prof.Dr. Muhammed Hamidullah Hocalarımızı da rahmetle ve şükranla yad etmek istiyoruz.

Hayatta iken kendisinden müsade alarak muhtasar bir şekilde tasnif edip sitemize eklediğimiz Kütub-u Sitte Hadis Ansiklopedisi'nin yazarı merhum Prof.Dr. İbrahim Canan hocamızı da rahmetle anıyoruz. 

Sitemizin ana bölümlerinden Peygamberimizin Hayatı ve Peygamberimizin Sahabeleri bölümlerini hazırlarken istifade ettiğimiz Peygamberimizin Hayatı ve Sahabeler Ansiklopedisi isimli nadide eserleri istifademize sunan Nesil Yayınları'nın değerli çalışanlarına teşekkür ediyoruz. 

Sitemizin şekillenmesinde kıymetli eserleri ve fikirleri ile bize ışık tutan muhterem Said Alpsoy hocamıza da teşekkür ediyoruz. 

Sitemizin içeriğinin hazırlanmasında ciddi emek sarfeden Feyyaz Bilişim ve Yayıncılık Hizmetleri'nin, değerli kadrosundan Dr. Ahmet Çolak,  Dr. Burhan Sabaz ve Mustafa Bozgeyik beylere katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

* * *

Sitemizde çeşitli başlıklar altında Efendimiz Hazreti Muhammed’i (asm) anlamaya ve anlatmaya çalıştık. Ancak söz konusu Peygamber Efendimiz (asm) olunca, anlatılanlar kesinlikle yetersiz kalmaktadır!.. Çünkü O (asm), varlık aleminin yaratılışının bir sebebidir. Yaratılan en mükemmel ve en üstün donanımlı insandır. Her hali ve davranışı O’nun doğruluğuna delildir. Bütün ümmetinin her bir ferdi, O’nun davasının sadık şahitleridir. Bu kadar dava şahidi bulunan ve her gün yüz milyonlarca ümmetinin yaptığı bütün ibadetlerden “sebep olan yapan gibidir” kaidesince hissedar olan Efendimizi (asm) tam olarak anlamak ve anlatmak doğal olarak mümkün değildir. Fakat hac yolunda “varamasam da bu yolda ölürüm” diyen karınca misali bizler de tam olarak başaramasak da en azından bu uğurda binlerce cilt eserler bırakanların yaptıklarına bir tane daha ekleyerek O’nun (asm) davasına bir şahit olarak imza atmak istedik. Bu gayemizde muvaffak olmayı Cenab-ı Erhamü’r-Rahimin’den temenni ediyoruz.

Yusuf Sıddık
Resulullah.org
Genel Yayın Sorumlusu

   

-->