HASTALIKLARA KARŞI DUA

 

HASTALIKTAN KORUNMAK İÇİN... 

 • Hz. Aişe (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm), her gece yatacağı zaman avuçlarını bir araya getirir, sonra üç kez "Kul huvallahû âhad"i, üç kez "Kul euzü birabbi'l-felak"ı  ve üç kez de "Kul euzü birabbi'n-nâs"ı okuyup avuçlarına üflerdi. Sonra da ellerini vücudunun uzanabildiği yerlerine sürerdi. Bunu yaparken de ellerini önce başına sonra yüzüne ve daha sonra da vücudunun ön kısmına sürerdi. Bunu üç kez tekrar ederdi. Hastalandığı zaman da aynı şeyi benim kendisine yapmamı söylerdi." (Buhari)
 • Hz. Osman'ın (ra) oğlu Eban anlatıyor: "Ben babamdan, Rasulullah'ın (asm) şöyle dediğini duymuştum: "Kim sabah akşam üç kere "ALLAH'ın adıyla... O'nun adı anıldığında ne yerde ne de gökte hiçbir şey zarar veremez... O işiten ve bilendir." Bu duayı akşam üç kere okuyana sabaha  kadar hiçbir şey zarar veremez. Sabah üç kez okuyana da akşama kadar hiçbir şey zarar veremez." Hadisi rivayet eden Eban bu sırada felçliydi. Ve dinleyen de kendisine kuşkulu bir ifadeyle baktı. Eban bunu görünce: "Hadisin gerçekten sana rivayet ettiğim gibi olduğundan kuşku duyma. Fakat ben bir sabah bu duayı okumayı unutmuştum. Ve gördüğün gibi ilahi takdir yerini buldu." dedi. (Nesai)

HASTALIKLARI İYİLEŞTİRMEK İÇİN DUA (GENEL OLARAK) 

 • Hz. Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm) hastalığım sırasında bana geçmiş olsun ziyaretine gelmişti. Bana: "Seni, Cebrail'in öğrettiği bir dua ile tedavi edeyim mi?" buyurdu. Ben: "Anam babam sana feda olsun ya Rasulullah, evet." dedim. Bunun üzerine: "ALLAH'ın adıyla sana okuyorum! Sende olan her hastalığa karşı, düğümlere üfleyenlerin şerrine, hased ettikleri zaman hasedcilerin şerrine karşı ALLAH şifa versin." Bunu üç kez okudu." (İbni Mace)
 • Ebu Saidi'l-Hudri (ra) anlatıyor: "Cibril (as) Rasulullah'ın (asm) yanına geldi ve: "Ey Muhammed! Hasta mısın?" diye sordu. "Evet" cevabını alınca, Cibril (ra) şu duayı okudu: "ALLAH'ın adıyla sana eza veren bütün hastalıklara karşı, bütün kötü nefislere ve hasedçi gözlere karşı sana okuyorum. ALLAH sana şifa versin. Ben, ALLAH'ın adıyla sana dua ediyorum." (Müslim)
 • Hz. Ali (ra) anlatıyor: "Rasulullah (asm) bir hasta gördüğü zaman ona şu duayı okurdu: "Ey insanların Rabbi! Acıyı gider, şifa ver. Sen Şâfi'sin. Senin şifandan başka şifa yoktur. Senden her hastalığa iyi gelen bir şifa istiyoruz."

 AKREP VE YILAN SOKMASINA KARŞI... 

 • Yarattığının şerrinden ALLAH'ın mükemmel kelimelerine sığınırım. (İbni Mace)

AĞRILAR İÇİN...

 • Osman İbnu Ebi'l-Âs (ra) anlatıyor: "Rasulullah'a (asm), Müslüman olduğum günden beri çekmekte olduğum bir ağrıdan söz ettim. Bana: "Elini ağrıyan yerin üzerine koy ve şu duayı oku!"buyurdu. Üç kere: "Bismillah" sonra da yedi kere: "Bedenimde çekmekte ve çekinmekte olduğum şu hastalığın şerrinden ALLAH'ın izzet ve kudretine sığınıyorum." (Müslim)

İDRAR DARLIĞI

 • Ey huzuru semavatı dolduran Rabbim! Senin ismin mukaddestir. Senin emrin arz ve semadadır, tıpkı Rahmetin semada olduğu gibi. Arza da rahmetinden gönder ve bizim günahlarımızı ve hatalarımızı affet. Sen bütün salih kimselerin Rabbisin. Bu ağrıya, rahmetinden bir rahmet, şifandan bir şifa indir, iyileşsin. (Bu dua sadece idrar darlığı için değil, bütün hastalıklar için de okunabilir.) (Ebu Davud)

HASTADAN DUA İSTEMEK GEREKİR

 • Bir hastayı ziyaret ettiğin zaman, sana dua etmesini iste. Çünkü onun duası meleklerin duası gibidir, kabul olunur. (İbni Mace)

İSHALE BAL ŞERBETİ 

 • Ebu Saidi'l-Hudri (ra) anlatıyor: "Biri Rasulullah'a (asm) gelerek, "Kardeşim ishal oldu." dedi. O: "Ona bal şerbeti içir!" buyurdu. Adam denileni yaptı. Sonra aynı kişi tekrar gelerek: "Ben, ona bal şerbeti içirdim, fakat ishali daha da arttı." dedi. Ve bu gidip gelmeler üç kere tekrar etti. Sonunda ALLAH Rasulü (asm): "ALLAH doğru söyledi, kardeşinin karnı yalan söyledi (hata etti)." buyurdu. Sonra bir kere daha içirdi. Bu sefer kardeşi iyileşti." (Buhari)

MANTAR SUYU GÖZE ŞİFADIR

 • Mantar, kudret helvası cinsindendir. (ALLAH'ın kullarına verdiği külfetsiz bir tür rızıktır) Suyu göze şifadır. (Buhari)

NAMAZDA ŞİFA VARDIR

 • Ebu Hureyre (ra) anlatıyor: "Bir gün, Rasulullah (asm) namaza erken kalktı. Ben de erken kalktım ve biraz namaz kıldıktan sonra oturdum. Rasulullah (asm) bana dönüp baktı ve: "Karnın mı ağrıyor?" buyurdu. Ben: "Evet! Ey ALLAH'ın Rasulü!" dedim. O: "Öyleyse kalk namaz kıl, çünkü namazda şifa vardır!" buyurdu. (İbn-iMace)
Yazar: 

Yorumlar


Allah rızası için bana dua

Allah rızası için bana dua edermisiniz vücudumu mantar kapladı ne tedavi olduysam geçmedi senelerdir yayılıyor şimdide yüzüme doğru . lütfen dua edin

Hastayım.. Dua ederseniz

Hastayım.. Dua ederseniz Sevinirim

Umarım bir an öne

Umarım bir an öne iyileşirsiniz Allah bütün hastalara yardım etsin AMİN

MERYEM SÜRESİ KENZÜL ARŞ

MERYEM SÜRESİ KENZÜL ARŞ DUASİ ÇOK 0kuyun. Acil ŞİFALAR!

Abilerim ablalarım bende kötü

Abilerim ablalarım bende kötü bi hastalığa yakalandım sizden ricam bana da dua edermisiniz daha 19 yaşındayım lütfen sualarınızı eksik etmeyin

Benım annem sıroz hastası

Benım annem sıroz hastası ılerde nakılden baska care yok dıyorlar.oysa bılmezler mi derdi veren dermanıda verır rabbım hepımızın hastalarına hayırlı sıfalar versın.annem ıcın dua edın

yeni bi ilac var yuzde

yeni bi ilac var yuzde seksen,iyi olma sansi var

annem hasta onun için dua

annem hasta onun için dua eder misiniz allah hepinize sağlık sıhhat versin amin.

Yeğenim ilik nakli oldu 6

Yeğenim ilik nakli oldu 6 aydır hastahanede şu an yoğun bakımda dualarınızı bekliyorum ALLAH sizden razı olsun.

kardeşlerim Allahcc bizlere

kardeşlerim Allahcc bizlere şifa versin hazindandan üzülmeyin her şey imtihan sabredin.

2 yaşında yeğenim menenjit

2 yaşında yeğenim menenjit hastalığı geçiriyor bu hastalık ölümcül bir hastalık öldürmese bile zihinde ve bedende kalıcı hasarlar bırakıyor ne olur yeğenim için dua edin rabbim tez zamanda şifalar versin

RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN

RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN İNŞALLAH

Allah acil şfa versi aminn

Allah acil şfa versi aminn

Omirilikte 4. kemiğim kırıldı

Omirilikte 4. kemiğim kırıldı çok ağrım var banada ALLAH rızası için dua edin

selamun aleykum müslüman

selamun aleykum müslüman kardeslerim, bir kac haftadir nisanlim bas agrilari cogaldi. insa'Allah tez zamanda eski sifasina yine kavusur. güzel Allah'im tüm hastalara acil sifa versin. sizden ricam dualarinizi esirgemeyin Allah hepinizden razi olsun. amin

Annem sevim söğüt cok hasta

Annem sevim söğüt cok hasta nolur ALLAH cc rizasi için dua eder misiniz, ALLAH annelerimizi başımızdan eksik etmesin bütün hastalarimiza şifa versin inşallah (aminn)

Amin ALLAH tüm insanlara acil

Amin ALLAH tüm insanlara acil şifalar versin

Selamun aleykum münin

Selamun aleykum münin kardeşlerim oğlum yagız 9 aydır yoğun bakımda allah rızası için duanızı eksik etmeyin . Allah yar ve yardımcımız olsun

ALLAH rızası için oğlum asker

ALLAH rızası için oğlum asker hakkari yüksek ova ya gidiyor biraz saglık sorunu var ALLAH için oğluma dua edin hepinizden RABBİM razı olsun

Arkadaşlar yeğenim Mehmet

Arkadaşlar yeğenim Mehmet hasta herkesten dua bekliyorum. Nolur gören bir dua etsin. Allah bütün hastalara tez zamanda şifa versin inşAllah

Allah'ın selamı,rahmeti ve

Allah'ın selamı,rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.Çok sevdiğim bir arkadaşım(ismi Ferah) akıl hastası,lütfen dua edin,Allahım kimseyi hastalıkla sınamasın, Tüm hastalarımıza şifa versin,Amin.

Allah rizasi icin basim cok

Allah rizasi icin basim cok agriyor psikolojikmis lutfen duanizi esirgemeyin iyiy gelecek bir sey varsa soyleyin lutfen

Allah rizasi icin basim cok

Allah rizasi icin basim cok agriyor psikolojikmis lutfen duanizi esirgemeyin iyiy gelecek bir sey varsa soyleyin lutfen

Bol bol dua et kardeşim.Yüce

Bol bol dua et kardeşim.Yüce ALLAH tez zamanda şifanı verir İnşallah.Lâ havle ve lâ kuvvete illâ billâhil aliyyil azîm Anlamı = Güç ve kuvvet, sadece Yüce ve Büyük olan Allah’ın yardımıyla elde edilir . Bu zikri tekrarla.Rabbim şifanı verir İnşallah.

Allahin Salami Olsun Herkese

Allahin Salami Olsun Herkese

Allah sizden razı olsun

Allah sizden razı olsun müslüman kardeşlerim

YÜCE ALLAH okuyanlardan

YÜCE ALLAH okuyanlardan okutmaya sebep olanlardan bütün Müslüman kardeşlerimizden razı olsun...

Sevgili Allah dostlari, annem

Sevgili Allah dostlari, annem (Hatice Yıldız) yogun bakimda yatiyor. Ondan dualarinizi esirgemeyin. Allah hepinizden razi olsun. Amin.

ALLAH şifa versin öyle bir

ALLAH şifa versin öyle bir şifa versinki zerre kadar ahastalık kalmasın kardeşim.

Selamun Aleykum arkadaslar,

Selamun Aleykum arkadaslar, benim de annem karaciğer hastalığına yakalandı cok ağrısı var ALLAH rızası icin dua eder misiniz??ALLAH cc hepinizden razı olsun,bütün hastalara şifaversin insallah..

Benim Anem çok agir hasta

Benim Anem çok agir hasta hepinizden dua istiyom alahim sen anemi kurtar bana kimse bakmaz alahim yardim etti alah buyuktur

benim hastalıgım Romatızma ne

benim hastalıgım Romatızma ne yapsam olmuyor

Allah sifa versin kardesim.

Allah sifa versin kardesim. Bende de siddetli agrilar oluyor. Bolca dua et ve allahtan umudunu kesme. Sari kantaron çayı da iyi gelir bu arada romatizmaya

allah rızası için çok kötü

allah rızası için çok kötü bir miğde hastalığım var buna iyi gelecek bitki veye duğa varmıdır

Büyük geçmiş olsun güzel

Büyük geçmiş olsun güzel kardeşim Allah acil şifalar versin Öncelikle Cenab-ı Allah'a dua etmelisin Sonrasında Gastroenteroloji Uzmanına mutlaka görünmelisin

mide hastali icin bir sey

mide hastali icin bir sey bilen varmi lutfen yazin

Mide ağrısında en acil geçici

Mide ağrısında en acil geçici çözüm beyaz peynirdir, kibrit kutusu büyüklüğünde yeterli. Bir ya da 2 yudum süt de iyi gelebilir., fazlası değil.

"Ey insanların Rabbi! Acıyı

"Ey insanların Rabbi! Acıyı gider, şifa ver. Sen Şâfi'sin. Senin şifandan başka şifa yoktur. Senden her hastalığa iyi gelen bir şifa istiyoruz."

15 yıldır diyabet 2(şeker

15 yıldır diyabet 2(şeker hastasıyım)şekeri dengeleyecek ve düşürecek eski insanların denemiş ve faydalı olduğu terkipler bekliyorum,yazar bilgilendirirseniz sevinir,Allah razı olsun der,saygılar sunarım.

bnde 13 yaşındayım 4 senedr

bnde 13 yaşındayım 4 senedr şeker hastasıyımm ya çok istiyorum tedavisini artık şimdiden bıktım istediğim şeyleri yemek istiyorum insana diyabetim diyince gözleeim doluyo

Merhaba bende 13 yıldır şeker

Merhaba bende 13 yıldır şeker hastasıyım tip 1. Öncelikle geçmiş olsun. Asr suresini okumanızı tavsiye ederim. Gunde 1 bardak su ya 7 defa asr suresi okuyun. Ve sarımsak şeker e iyi geliyor

merhaba ben de şeker

merhaba ben de şeker hastasıydım.günde 4 kere insilün kullanıyordum.1 hafta hastanede tedavi gördüm. ama 6 ay boyunca çörek otu kullandım ve Allahın izni ile şuan şekerden eser kalmadı.Allah'tan tüm şeker hastası ve diğer hastalığı olan kardeşlerime acil şifalar dilerim.

S.a. benim annem şeker

S.a. benim annem şeker hastasi ve günde 5 defa ünsilin kullaniyor allah rizasi ici dua edin birde recep bey çörek otunu nasil tükettiniz

Annem yogun bakında allah

Annem yogun bakında allah rızası için duanızı esirgemeyin..

nasıl ve ne şekilde

nasıl ve ne şekilde kullandınız?

recep bey,corek otunu hab

recep bey,corek otunu hab olarakmi,,yag olarakmi,tohum olarakmi kullandin biraz bilgi versen sevinirim

meraba recep bey tip 1 miydi

meraba recep bey tip 1 miydi şekeriniz çörek otunu nasıl kullandınız kızımda şuan hastanede 1buçuk yaşında şeker hastalığına yakalanmış yardımmm

Ben çörek otunun faydalı

Ben çörek otunun faydalı olduğunu duymuştum araştırısanız.

Oglum Burak Furkan AYDIN 2

Oglum Burak Furkan AYDIN 2 ya§ 8 aylik. 26.12.2013 tarihi itibari ile lösemi teshisi kondu dualarinizi Allah rizasi icin eksik etmeyin.Suan 9 eylul univ hastanesi hematoloji bolumundeyiz. B rh pozitif kana ve trombosite ihtiyacimiz oluyor. Izmirde olanlardan da yardim istiyorum kan vermek isteyen olursa liste olusturuyorum bana isimlerini ve tlf larini 0543 596 13 05 veya 0 554 630 04 25 numarali tlf lara sms ile atarlarsa duacilari olurum, doktor gerek gordugunde ben size ulasirim.Allah herkesden razi olsun. Rabbim kimseyi evladi ile sinamasin yavruma SIZLERIN DUALARI YUZU SUYU HURMETINE SIFA VERSIN INSALLAH. cok uzgunuz.

Allahim o kucucuk kuzunuza

Allahim o kucucuk kuzunuza sifanin en acilini Versin.size bagislasin.siz allah diyin ötesini Düsünmeyin.dualarimiz evladiniz icin Tum hastalarimiz icin Unutma ki kardesim allah ol derse olur Hastalarimizin sifasida ondandir

   

-->