17. GÜN

   

      "Ebû Hureyre’den (radıyallâhu anh) gelen bir rivayete göre Allah Rasûlü (sallallâhu aleyhi ve sellem) şöyle buyurdu:

   Her kim günde yüz defa ‘Sübhânallâhi ve bihamdihi’ (Allah’ı övgüyle beraber tesbih ederim.) derse, deniz köpüğü kadar da olsa günahları ondan silinir. [1] 

  Başka bir rivayetteki ifade: “Her kim bunu her akşamladığında ve her sabahladığında (yüz defa) söylerse” şeklindedir."[2]

 

 


[1] Buhârî, Müslim, Ahmed b. Hanbel, Tirmizî ve İbni Mâce rivayet etmişlerdir.

[2] Ahmed Ferid-Seyyid Hüseyin El-Affânî, Masum Değilim: Ne Yapsam Da Bağışlansam? - Geçmiş ve Gelecek Günahların Bağışlanmasına Vesile Olan 250 Salih Amel, Tercüme: Mustafa Öztürk-Savaş Kocabaş, Karınca-Polen Yayınları, İstanbul 2009, s. 298.

 

 

 

Yorumlar


selamunaleyküm öncelikle

selamunaleyküm öncelikle böyle güzel bir sayfa hazırladığınız için teşekkür ederim ama sayfanızda çok büyük bir eksiklik var peygamber s.a.v. efendimizin hemen hemen her konusu var ama en büyük konu yok gözümün nuru namaz demiştir dinin direği namaz demşitir v.s . pegamber s.a.v in namazı neden yok . onun namazdaki kraatı rüküsü secdesi neden yok büyüzden çok eksik kalmış bir sayfa neden derseniz temel olmazsa gerisi çürük olur .. Allah c.c kolaylık versin ve cümle müslümanlara namaz şuuru versin . amin..

Aleyküm Selam, Sizin öneriniz

Aleyküm Selam, Sizin öneriniz doğrultusunda Kur'an ve Sünnete Göre Namaz isimli çalışmayı sitemize ekledik. http://www.resulullah.org/kuranda-ve-hz-muhammedin-sunnetinde-namaz Allah razı olsun. Selamlar.

   

-->